Nakielscy policjanci złapali 16-letniego chłopaka, który ukradł rower, a następnie pojechał na nim do pobliskiego marketu z zamiarem dalszego rabowania. Podczas zatrzymania przez policję młodzieniec podawał fałszywe dane. Jak się okazało – był on poszukiwany.

Policja dostała zgłoszenie o kradzieży w jednym z nakielskich marketów. Sprawca został złapany przez ochronę sklepu. Złodziej próbował wynieść artykuły drogeryjne warte ok. 50zł

Nieletni podczas legitymowania podał personalia jednego z mieszkańców Nakła. Był on jednak znany funkcjonariuszom przez wcześniejsze interwencje z nim związane, dlatego też nie udało mu się okłamać funkcjonariuszy.

Po sprawdzeniu prawdziwych już personaliów w systemach policji, okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany w związku z oddalenie z ośrodka wychowawczego. Rower na którym przyjechał do marketu również nie był jego własnością.

Nieletniego czeka proces w sądzie rodzinnym oraz grozi mu konsekwencje przewidziane w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj